درباره گروه موسیقی‌ای که فینال جام جهانی را به هم زد! | بیوگرافی و عکس

جولای 17, 2018 at 7:23 ب.ظCategory:سرگرمی

درباره گروه موسیقی‌ای که فینال جام جهانی را به هم زد!

وب سایت روزیاتو – حسین علی پناهی: گروه موسیقی پانک روسی موسوم به «پوسی رایت» می گوید که آن ها در پشت قضیه ورود ۴ نفر به میدان در بازی فینال جام جهانی ۲۰۱۸ بین تیم های فرانسه و کرواسی در روزهای گذشته بوده اند.

چرا گروه موسیقی پانک روسی مسابقه فینال جام جهانی روسیه را به هم زد؟

این گروه معترض و فمینیست روسی که یک گروه موسیقی پانک نیز هستند، اولین بار با انتقادهای صریح و بی سابقه از ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، توجه جهانیان را به خود جلب کردند و امروز نیز در پیامی توییتری مسئولیت بر هم زدن مسابقه فینال را بر عهده گرفته و آن را اعتراضی بر علیه «بازداشت های غیرقانونی» و نبود رقابت سیاسی در روسیه عنوان کرده اند.

چرا گروه موسیقی پانک روسی مسابقه فینال جام جهانی روسیه را به هم زد؟

در مسابقه فینال جام جهانی که دیروز (یکشنبه ۲۴ تیر) برگزار شد ۴ نفر زن و مرد در دقیقه ۵۲ بازی با یونیفورم های پلیس به یکباره وارد زمین شدند. دژان لاورن، از بازیکنان تیم کرواسی، نیز به نیروهای حاضر در ورزشگاه کمک کرد که یکی از این معترضان را بازداشت کنند. یکی از زنان معترض نیز به سمت کیلیان امباپه، ستاره تیم فرانسه،رفته و دست هایش را به دست های او کوبید. این ۴ نفر در حالی که شلوارهای سیا و تی شرت های سفید به تن داشته و کراوات سیاه نیز پوشیده بودند از پشت دروازه هوگو لوریس، دروازه بان تیم ملی فرانسه وارد زمین شده و بدنبال آن ها نیز نیروهای امنیتی برای خارج کردن آن ها وارد زمین شده و به تعقیب آن ها پرداختند.

چرا گروه موسیقی پانک روسی مسابقه فینال جام جهانی روسیه را به هم زد؟

گروه «پوسی رایت» در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ به خاطر اجراهایشان که با انتقاد از ولادیمیر پوتین همراه بود به شهرت رسید. دو تن از اعضای این گروه موسیقی در سال ۲۰۱۲ و پس از آن که به جرم هولیگانیزم محکوم شدند نزدیک به دو سال را در زندان گذراندند. ولادیمیر پوتین هنگام ورود این ۴ معترض به میدان مسابقه در ورزشگاه حضور داشته و در کنار امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه و کولیندا گربر کیتاروویچ، رییس جمهور کرواسی و همچنین جیانی اینفانتینو، رییس فیفا نشسته بود و بازی فینال را نظاره می کرد. گروه «پوسی رایت» گفته است که این سبک اعتراضی را به یاد دیمیتری پریگوف انجام داده است.

چرا گروه موسیقی پانک روسی مسابقه فینال جام جهانی روسیه را به هم زد؟

پریگوف یک هنرمند و یکی از مخالفان اتحاد جماهیر شوروی بوده که ۱۱ سال پیش درگذشت و در اشعار و آثار دیگر خود همواره از تصویر پلیس استفاده می کرد. گروه «پوسی رایت» نیز با پوشیدن لباس پلیس وارد زمین شده و برای لحظاتی مسابقه فینال جام جهانی بین تیم های فرانسه و کرواسی را مختل کردند. این گروه در حساب فیسبوکی شان تعهد و احترام خود به پریگوف را اعلام کرده و تقاضاهای خود از این سبک اعتراضی را فهرست وار اعلام کرده اند که از آن میان می توان به آزادی زندانیان سیاسی و اجازه رقابت آزاد سیاسی در روسیه اشاره کرد.

چرا گروه موسیقی پانک روسی مسابقه فینال جام جهانی روسیه را به هم زد؟

در این پیام چنین آمده است:” امروز، ۱۱ سال از مرگ دیمیتری الکساندروویچ پریگوف شاعر بزرگ روسیه گذشت. پریگوف در فرهنگ روسیه تصویر میلیتاریست، دارنده حکومت بهشتی را ساخت. پلیس بهشتی، به گفته پریگوف، از طریق بی سیمش با خود خدا صحبت می کند”.

چرا گروه موسیقی پانک روسی مسابقه فینال جام جهانی روسیه را به هم زد؟

در ادامه تفاوت های پلیس زمینی و پلیس بهشتی یا الهی در نحوه برخورد با مردم و معترضان به صورت طعنه آمیزی بیان می شود. در بیانیه این گروه همچنین از اولگ سنتسوف نام برده شده است، یک فیلمساز اوکراینی و از مخالفان سرشناس الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه که در دادگاهی در روسیه به اتهام تروریسم به ۲۰ سال زندان محکوم شده است. او در ماه می اعلام اعتصاب غذا کرد که علیرغم موفقیت پوتین در برگزاری خوب جام جهانی، برای وی دردسرساز شده است.

چرا گروه موسیقی پانک روسی مسابقه فینال جام جهانی روسیه را به هم زد؟

ورود اعتراضی افراد منتسب به گروه «پوسی رایت» تنها ۱۰ دقیقه پس از شروع نیمه دوم بازی و در حالی که نتیجه ۲ بر ۱ به سود تیم فرانسه بود رخ داد، در شرایطی که این تیم تحت فشار شدیدی از جانب بازیکنان تیم کرواسی برای زدن گل تساوی بود و این اعتراض باعث شد وقفه ای در تلاش بازیکنان کرواسی برای رسیدن به گل ایجاد شود که همین موضوع باعث شد دژان لاورن برای دستگیری یکی از معترضان خود دست به کار شود. خواسته های گروه «پوسی رایت» به شرح زیر هستند:

۱- همه زندانیان سیاسی آزاد شوند.

۲- کسی به خاطر لایک کردن زندانی نشود.

۳- بازداشت های غیرقانونی در تظاهرات متوقف شود.

۴- اجازه رقابت سیاسی در کشور داده شود.

۵- به کسی اتهامات ساختگی جنایتکارانه داده نشده و بی دلیل افراد در زندان نگه داشته نشوند.

۶- پلیس زمینی را به پلیس آسمانی تبدیل کنند.

چرا گروه موسیقی پانک روسی مسابقه فینال جام جهانی روسیه را به هم زد؟

دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده که دیروز در هلسینکی فنلاند با ولادیمیر پوتین ملاقات کرد نیز پیروزی تیم ملی فرانسه و رسیدن به مقام قهرمانی جام جهانی را در یک پیام توییتری تبریک گفته و بابت برگزاری بی نقص جام جهانی به ولادیمیر پوتین تبریک گفته است.

درباره گروه موسیقی‌ای که فینال جام جهانی را به هم زد!


شخصیت های معروف جدید را با ardna.ir دنبال کنید

«کیلیان ام‌باپه»؛ پدیده ۱۹ ساله جام جهانی ۲۰۱۸ | بیوگرافی و عکس

جولای 17, 2018 at 2:42 ق.ظCategory:سرگرمی

«کیلیان ام‌باپه»؛ پدیده ۱۹ ساله جام جهانی ۲۰۱۸

برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: کیلین ام‌باپه «Kylian Mbappé» زاده ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸، بازیکن فوتبال اهل فرانسه است. از باشگاه‌هایی که او در آن بازی کرده می ‌توان به موناکو و پاری سن ژرمن و همچنین تیم ملی فوتبال فرانسه اشاره کرد. کیلین ام باپه 19 ساله، دومین فوتبالیست نوجوان تاریخ است که موجب برد تیم اش (فرانسه) در مقابل کرواسی شد و جام جهانی فوتبال 2018 را بالای سرش گرفت.

کیلین ام‌باپه، پدیده 19 ساله جام جهانی

او متعلق به خانواده ای ورزشکار است که از همان دوران کودکی، به عنوان پدیده ای در دنیای فوتبال شناخته شد. پله، بازیکن سابق فوتبال اهل برزیل، هنرنمایی فوق العاده او در روز یکشنبه را تحسین کرد. او چهارمین گل تیم فرانسه در مقابل کرواسی را به ثمر رساند و تیم فرانسه را برای بار دوم برنده جام جهانی کرد. این گل، یکی از 4 گلی بود که او در بازی های جام جهانی 2018 وارد دروازه حریف کرد. گل های دیگر او شامل یک گل به پرو و 2 گل به آرژانتین بوده است.

شاید خیلی ها نام او را به تازگی شنیده باشند اما او حتی در دوران کودکی خود نیز چون ستاره ای در دنیای فوتبال می درخشید. او در دوران کودکی در باشگاه های محلی خود در حومه پاریس، فوتبال بازی می کرد و آنقدر حرفه ای بود که مربی اش از همان روز اول او را ستاره فوتبال نامید.

پدر او، ویلفرید، یک فوتبالیست و مربی بود، از این رو کیلین از همان دوران کودکی در مسیر این ورزش قرار گرفت. او حتی در دوران نوپایی خود نیز تحت آموزش های پدرش بود. مادرش، فایزا لاماری، نیز یکی از بازیکنان حرفه ای و تاثیرگذار هندبال بود. برادرهای او نیز هر کدام در تیم های مورد علاقه شان فوتبال بازی می کنند. برادر بزرگ تر او برای تیم ترکیه بازی می کند و برادر کوچکترش، با 7 سال اختلاف سنی، عضو باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن است.

کیلین ام‌باپه، پدیده 19 ساله جام جهانی

مربی قبلی کیلین، آنتونیو ریکاردی، در مورد کیلین می گفت: «کیلین از سن 6 سالگی فوتبال را با من آغاز کرد. او از بازیکنان هم سن خودش بسیار بهتر و حرفه ای تر بود. دریبل هایی که او می کرد فوق العاده حرفه ای و بسیار سریع تر از دیگران بود.»

در سن 12 سالگی، کیلین در مرکز فوتبال کلیرفونتین برتر فرانسه آموزش خود را آغاز کرد. در سن 14 سالگی، یعنی قبل از زمانی که دبیرستان خود را به پایان برساند و دیپلم بگیرد، به باشگاه حرفه ای موناکو پیوست. پس از موناکو، او وارد باشگاه پاری سن ژرمن شد و نام خود را به عنوان گران ترین فوتبالیست نوجوان جهان ثبت کرد. ارزش او چیزی حدود 180 میلیون یورو محاسبه شده است.

او در روز یکشنبه، در بازی فرانسه مقابل کرواسی، گل کاشت و به عنوان جوان ترین بازیکنی که جام جهانی را بالای سرش گرفت، در تاریخ فوتبال درخشید. پله پس از تماشای بازی او در توییتر خود نوشت: «اگر کیلین به ثبت چنین رکوردهای درخشانی ادامه دهد، مجبورم می کند که بار دیگر وارد میدان شوم…»

پس از پیروزی در جام جهانی، کیلین گفت: «این تازه اول راه است! من می خواهم بهتر از این باشم. البته انکار نمی کنم که پیروزی در جام جهانی شروع خوبی برای من می تواند باشد.»

کیلین ام‌باپه، پدیده 19 ساله جام جهانی

«کیلیان ام‌باپه»؛ پدیده ۱۹ ساله جام جهانی ۲۰۱۸


شخصیت های معروف جدید را با ardna.ir دنبال کنید

درباره کولیندا کیتاروویچ؛ آغوش گرم برای همه! | بیوگرافی و عکس

جولای 16, 2018 at 10:01 ق.ظCategory:سرگرمی

درباره کولیندا کیتاروویچ؛ آغوش گرم برای همه!

وب سایت ایران آرت: تلویزیون برای اولین بار در آغوش کشیده شدن زن و مرد را پخش کرد؛ آن هم یک زن و چندین مرد! حالا اگر عذرخواهی کند بابت این همه سال سانسور بی جهت دست دادن مردان و زنان در فیلم ها و مراسم ها شاید مردم رسانه ملی را ببخشند.

صداوسیما برای نخستین‌بار مراسم اهدای کاپ قهرمانی جام جهانی را بدون سانسور پخش کرد به همین خاطر عادل فردوسی پور از مسئولان صدا و سیما تشکر کرد. فردوسی پور در برنامه ۲۰۱۸ گفت: “رئیس جمهور کرواسی در مراسم اهدای جام نه تنها با همه دست داد بلکه همه را بغل کرد… پخش شد مردم هم دیدند و اتفاقی هم نیفتاد.”

بغل کردن‌های پیاپی روی آنتن تلویزیون؛ باورنکردنی!

کولیندا کیتاروویچ

کولیندا کیتاروویچ رئیس جمهور کرواسی یکی از چهره شاخص جام جهانی بود که حمایت او از تیم ملی کشورش به شدت مورد توجه رسانه ها و دوستداران فوتبال قرار گرفته بود.

البته نشست ناتو باعث شد کیتاروویچ قادر به تماشای دیدار نیمه نهایی کشورش با انگلیس و صعود آنها به فینال جام جهانی نباشد اما او برای دیدار فینال دوباره راهی مسکو شده و در کنار دیگر سیاسیون بازی را تماشا کرد.

دیشب و در جریان فینال جام جهانی، رئیس جمهور کرواسی با هیجان فراوان در طول بازی تیمش را مورد حمایت قرار داد و در پایان و در مراسم اهدای جام نیز با تک تک بازیکنان کرواسی و حریف برخورد بسیار گرم و محترمانه ای داشته و هم از بازیکنان کرواسی دلجویی کرد و هم به فرانسه و رئیس جمهور این کشور امانول ماکرون تبریک گفت.

رفتارهای جالب کیتاروویچ در طول این جام جهانی یکی از سوژه های مورد توجه عکاسان و هواداران فوتبال بود. در ادامه مرور کوتاهی به زندگی این رئیس جمهور زن خواهیم داشت؛

کولیندا کیتاروویچ چند ساله است؟

بغل کردن‌های پیاپی روی آنتن تلویزیون؛ باورنکردنی!

کولیندا کیتاروویچ در تاریخ 29 آوریل 1968 در رجکا در بخش کروات نشین کشور یوگسلاوی متولد شد. رئیس جمهور 50 ساله کرواسی در دوران تحصیل یک سال در دبیرستان لس آلاموس در نیومکزیکو و در برنامه تبادل دانش آموزان که در آن مقطع احرا می شد حضور پیدا کرد.

در ادامه کولیندا کیتاروویچ در زاگرب، وین، واشنگتن دی سی و هاوارد تحصیل کرده و در نهایت 3 سال قبل مدرک دکترای خود را در کرواسی دریافت کرد. کیتاروویچ مسلط به زبان های کروات، انگلیسی، اسپانیایی و پرتغالی بوده و همچنین قادر به درک زبان ها آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی نیز است.

کولیندا کیتاروویچ چه زمانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد؟

کیتاروویچ چهارمین رئیس جمهور کرواسی در فوریه 2015 انتخاب شده تا اولین رئیس جمهور زن تاریخ این کشور گردد. پس از پیوستن به اتحادیه دموکراتیک کرواسی (HDZ) در سال 1993، کیتاروویچ پست های فراوانی از جمله مشاوره وزارت امور خارجه کرواسی را نیز طی این سالها بر عهده داشت. کیتاروویچ پس از تحصیل در واشنگتن، به بالکان بازگشته و به پارلمان آنجا ملحق شد.

پیش از انتخاب شدن به عنوان رییس جمهور، کیتاروویچ به عنوان سفیر کرواسی در ایالات متحده و همچنین به عنوان معاون دبیر کل ناتو مشغول به کار بود و در انتخابات سال 2015 با شکست دادن رئیس جمهور سابق کرواسی یعنی ایوو جوزیپویچ، به عنوان ریاست جمهور جدید این کشور برگزیده شد.

همسر کولیندا کیتاروویچ کیست؟

بغل کردن‌های پیاپی روی آنتن تلویزیون؛ باورنکردنی!

در سال 1996 با جاکوو کیتاروویچ ازدواج کرده و حالا صاحب 2 فرزند است که دختر او، کاترینای 17 ساله یک اسکیت باز در سطح قهرمانی ملی است و پسر او لوکا در سال 2003 متولد شده است.

البته جاکوو کیتاروویچ در حالی که همسرش در سال 2010 در واشنگتن دی سی خدمت می کرد، از خودروی سفارت برای اهداف شخصی استفاده کرده و درگیر حواشی و رسوایی در آن مقطع گردید. علیرغم ادعای کولیندا کیتاروویچ در مورد فعالیت 24 ساعته، او هزینه استفاده خودرو از سوی همسرش را پرداخت کرد.

درباره کولیندا کیتاروویچ؛ آغوش گرم برای همه!


شخصیت های معروف جدید را با ardna.ir دنبال کنید

چهره‌های میلیاردری که ارثی برای فرزندانشان نگذاشته اند | بیوگرافی و عکس

جولای 15, 2018 at 5:21 ب.ظCategory:سرگرمی

چهره‌های میلیاردری که ارثی برای فرزندانشان نگذاشته اند

وب سایت روزیاتو – گلریز برهمند: بسیاری از مردم حسرت زندگی فرزندان چهره های مشهور را می خورند چون آن ها از زمان تولد از شهرت و ثروت والدین مشهورشان برخوردار می شوند. اما حقیقت آن است که همه ی این چهره های مشهور مایل نیستند ثروت عظیم خود را برای فرزندشان به ارث بگذارند و بسیاری از آن ها اعلام کرده اند که دارایی خود را وقف امور خیریه خواهند کرد. اما علت این تصمیم آن ها چیست؟ در ادامه می خواهیم ببینیم فرزندان کدام یک از چهره های مشهور از ارثیه ی والدین خود بی نصیب می مانند و علت آن چیست.

۱- بارون هیلتون

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

بارون هیلتون، مالک هتل های زنجیره ای معروف هیلتون، ۹۷ درصد از ثروت خود را به صندوق خیریه ی کنراد هیلتون بخشید. این تصمیم تا حدودی به دلیل رفتارهای پاریس هیلتون، دختر مشهور و پرحاشیه ی خانواده بود که اعتبار خانواده ی هیلتون را به خطر انداخته بود. بعد از آنکه پاریس هیلتون به دلیل مستی در حین رانندگی درراه برنامه ی تلویزیونی اش دستگیر شد، پدرش بارون هیلتون تصمیم نهایی خود را گرفت. با این حال، پاریس درآمد خوبی از راه شهرت خود کسب می کند. اما شکی نیست که از دست دادن ۴۷ بیلیون دلار اتفاق خوشایندی نیست.


۲- بیل گیتس

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

بیل گیتس، بنیان گذار شرکت مایکروسافت و وارن بافت، تاجر و سرمایه گذار موفق و مشهور امریکایی با همکاری یکدیگر یک تعهدنامه ی بخشش (Giving Pledge) ایجاد کرده اند که عهدنامه ای میان میلیونرها و بیلیونرها است و آن ها با امضای این تعهدنامه اعلام می کنند که تصمیم دارند ثروت خود را صرف امور خیریه کنند. بیل گیتس خود نیز به این تعهدنامه پیوسته است. بنیاد بیل و ملیندا گیتس (همسر بیل گیتس) بخش زیادی از ثروت این زوج به ارزش بیش از ۷۸ بیلیون دلار را اهدا کرده است و باقیمانده ی ثروت آن ها بعد از مرگ شان اهدا خواهد شد. بیل گیتس معتقد است که فرزندان باید خود کار کنند و اهمیت داشتن شغل را درک کنند.


۳- مایکل بلومبرگ

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

مایکل بلومبرگ، بیلیونر امریکایی، مؤسس و مدیر سرویس مالی بین المللی و شهردار سابق نیویورک هم به تعهدنامه ی بخشش پیوست و تصمیم دارد ثروت خود را وقف امور خیریه کند. بلومبرگ ۳۴ بیلیون دلار را به نهادهای غیر تجاری ای در حوزه های سلامت، آموزش، علم و دیگر زمینه ها اهدا کرد. او دلیل تصمیمش را خیلی ساده بیان کرد. درواقع بلومبرگ معتقد است بهترین چیزی که می تواند به فرزندانش ببخشد دنیای بهتری برای آن ها و فرزندان آن ها است.


۴- تد ترنر

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

تد ترنر، مؤسس شبکه ی خبری سی ان ان در سال ۱۹۹۰ بنیاد ترنر را تأسیس کرد. این بنیاد به حل مشکلات بوم شناختی در سراسر دنیا کمک می کند. بعد از آن او بنیاد سازمان ملل را تأسیس کرد و در سال ۲۰۱۰ به تعهدنامه ی بخشش پیوست. ترنر حالا ۲ بیلیون دلار ثروت دارد و معتقد است که این روزها نزدیک به خط فقر زندگی می کند چون بیشتر ثروتش را به نهادهای مختلف بخشیده است. فرزندان ترنر در دیدگاه های بشردوستانه ی پدر خود سهم داشته و با بنیاد خانوادگی ترنر همکاری دارند.


۵- التون جان

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

التون جان خواننده ی مشهور بریتانیایی تصمیم گرفت که ثروت خود را برای پسرانش باقی نگذارد. جان ۵۳ بیلیون یورو صرف امور خیریه خواهد کرد به امید آنکه فرزندان او احترام، سختکوشی و ارزش پول را بیاموزند. التون جان در اینباره می گوید: «نباید به بچه هایتان قاشق نقره بدهید. این زندگی آن ها را نابود می کند.»


۶- مارک زاکربرگ

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

مارک زاکربرگ، بنیان گذار شبکه ی اجتماعی فیسبوک و همسرش هم به تعهدنامه ی بخشش پیوستند. بنیاد چان زاکربرگ اسپانسر طرح هایی در حوزه های سلامت، توسعه ی آموزش و حل مشکلات اجتماعی خواهد شد. ۹۹ درصد از تمام ثروت آن ها یعنی ۶۳/۵ بیلیون دلار در طول عمر زاکربرگ و همسرش صرف امور ذکر شده خواهد شد و بقیه ی آن برای فرزندان شان باقی خواهد ماند.


۷- جن سیمونز

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

جن سیمونز، نوازنده ی گیتار بیس گروه موسیقی کیس هم تصمیم گرفت که دارایی خود را صرف امور خیریه کند. تقریبا تمام ۳۰۰ میلیون دلار ثروت این نوازنده به سازمان های غیر انتفاعی اهدا خواهد شد. جن می گوید این تصمیم او به فرزندانش کمک می کند که یاد بگیرند با اتکا به خود «به پرواز در بیایند» و راه خود را پیدا کنند. با این حال، نیک و سوفی، فرزندان سیمونز یک مستمری سالانه برای هزینه ی اجاره ی خانه و نیازهای روزمره ی خود دریافت می کنند.


۸- اشتون کوچر و میلا کونیس

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

اشتون کوچر و همسرش میلا کونیس، بازیگران مشهور هالیوودی معتقدند که ارث و سرمایه ی عظیم امانی باعث بی انگیزه شدن فرزندان می شود و نبوغ آن ها برای کسب سرمایه ی شخصی را از بین می برد. به همین دلیل دارایی این زوج مشهور بعد از مرگ شان وقف امور خیریه خواهد شد. با این حال کوچر بیان کرد در صورتی که فرزندان آن ها یک طرح تجاری واقعی داشته باشند، او حاضر است که سرمایه گذار طرح آن ها باشد.


۹- استینگ

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

استینگ، خواننده ی مشهور و محبوب بریتانیایی با اتکا به خود به موفقیت دست پیدا کرد و تصمیم دارد در راهی که فرزندان او باید برای کسب موفقیت طی کنند دخالتی نداشته باشد. به علاوه، استینگ اعلام کرد که او هیچ ثروتی برای فرزندانش باقی نخواهد گذاشت چون قصد دارد تمام آن را خرج کند. استینگ بیش از ۱۰۰ حقوق بگیر دارد و ادعا می کند که نسبت به آن ها احساس وظیفه می کند.


۱۰- جکی چان

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

فرزندان جکی چان، بازیگر مشهور چینی هم از ثروت پدر خود بی نصیب خواهند بود. مدت زیادی است که چان با دختر خود که حاصل رابطه ی خارج از ازدواج او است ارتباطی ندارد اما این تصمیم او غافلگیری بزرگی برای جیسی، پسر قانونی او بود. چان ابتدا تصمیم داشت که تنها نیمی از دارایی خود را صرف امور خیریه کند اما در سال ۲۰۱۲ تصمیم گرفت همه ی ثروتش را ببخشد. چان توضیح ساده ای درباره ی تصمیم خود داشت؛ اگر جیسی تصور می کند که لیاقت این ثروت را دارد، توانایی به دست آوردن آن را خواهد داشت.


۱۱- پیر امیدیار

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

پیر امیدیار، موسس سایت مزایده ی اینترنتی eBay که یک فرانسوی ایرانی تبار است، ۸/۱ بیلیون دلار ثروت دارد و معتقد است این ثروت بیش از نیاز خانواده ی او است. به علاوه، امیدیار اعتقاد دارد که پول نباید بلااستفاده باقی بماند و باید از آن استفاده شود. او قصد دارد که از دارایی خود به نفع جامعه استفاده کند. امیدیار به تعهدنامه ی بخشش پیوست و تصمیم دارد که همه ی ثروت خود را وقف امور خیریه کند.


۱۲- جورج لوکاس

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

جورج لوکاس، کارگردان مشهور هالیوودی بعد از ساخت مجموعه فیلم های جنگ ستارگان، دیگر هرگز با مشکل مالی ای در زندگی خود مواجه نشد اما او تصمیم ندارد ثروت خود را برای ۴ فرزندش به ارث بگذارد. لوکاس به تعهدنامه ی بخشش پیوست و با فروش کل حق امتیاز مجموعه فیلم های جنگ ستارگان ۴/۵ بیلیون دلار را برای توسعه ی آمورش اهدا کرد. این ایده آنچنان جذاب بود که لوکاس عهد کرد همه ی ثروتش را به نفع جامعه اهدا کند.


۱۳- گوردون رامسی

چهره‌های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی‌گذارند

گوردون رامسی، آشپز مشهور اسکاتلندی و همسرش تانا هاچسون اعلام کرده اند که آن ها فرزندان خود را با این طرز فکر تربیت می کنند که پول مهم ترین مسأله در زندگی نیست و نباید همه ی زندگی خود را وقف کسب آن کرد. حتی گوردون می گوید در زمان سفر با هواپیما، فرزندان آن ها از پرواز های کلاس اکونومی استفاده می کنند، در حالی که گوردون و همسرش با پروازهای فرست کلاس سفر می کنند. گوردون و همسرش تصمیم گرفتند فرزندان خود را به طور کامل از اثرات منفی ثروت فراوان حفظ کنند و به این ترتیب آن ها را از ارث محروم کرده اند.

چهره‌های میلیاردری که ارثی برای فرزندانشان نگذاشته اند


شخصیت های معروف جدید را با ardna.ir دنبال کنید

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند | بیوگرافی و عکس

جولای 15, 2018 at 12:40 ق.ظCategory:سرگرمی

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند

برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: شاید بچه دار شدن آرزوی هر فردی باشد اما هستند افرادی که علاقه ای به این کار ندارند. اگر دوست دارید با ستاره هایی که دور بچه دار شدن را خط کشیده اید آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

1.سارا پلسون

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند

بازیگر آمریکایی است که به خاطر ایفای نقش در مجموعه ‌های مختلف تلویزیونی از جمله داستان ترسناک آمریکایی کاندید چندین جایزه امی و جایزه گلدن گلوب شده ‌است. این بازیگر 43 ساله اخیرا تخمک هایش را فریز کرده تا از بچه دار شدن جلوگیری کند. زمانی که از او دلیل تصمیم اش را پرسیدیم، گفت: «من عاشق بچه ها هستم اما می ترسم که بچه دار شوم و در آینده پشیمانی به سراغم آید. از این رو تخمک هایم را فریز کردم.» 


2. الیسون بری

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند
بازیگر، سینما و تلویزیون آمریکایی است که بیشتر بخاطر ایفای نقش در سریال تلویزیونی «هانا مونتانا» شهرت دارد. این بازیگر 35 ساله اخیرا گفته که خیال بچه دار شدن ندارد. او این تصمیم را با همسرش، دیو فرانکو، گرفته است. الیسون در مصابحه ای گفت: «من واقعا دوست ندارم که بچه دار شوم. من از این که مدام نگران سن ام برای بچه دار شدن باشم، متنفرم. به علاوه، از این که این فکر مدام، حتی در زمان فیلمبردای هم با هم باشد، بیزارم. من دور چیزهایی که استرس در زندگی من ایجاد می کنند را خط کشیده ام، که بچه دار شدن نیز یکی از آنهاست.»


3. تریسی الیس راس

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند
تریسی الیس راس هنرپیشه، کمدین و مانکن آمریکایی ست که از سال ۱۹۹۶ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده ‌است. «من همیشه این سوال را از خودم می پرسم که آیا برای خودت می خواهی بچه دار شوی یا برای دیگران؟ و مدام به خودم یادآور می شوم که بچه دار شدن کمکی به من نخواهد کرد. مردم در دوره ای از زندگی شوهر کردن و بچه دار شدن را هدف می دانند، اما برای من اینگونه نیست. به نظر من تعداد بچه در جهان کم نیست. بنابراین جهان به افرادی چون من که آن را به دنیایی بهتر تبدیل کنیم، احتیاج دارد.»


4. هلن میرن

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند
هلن میرن بازیگر انگلیسی ست که یک بار برنده جایزه اسکار، چهار بار برنده جایزه انجمن بازیگران نمایش، چهار بار بفتا، سه بار جایزه گلدن گلوب و چهار جایزه امی ادواردز را در طول حرفه بازیگری خود دریافت کرده ‌است. او در مصاحبه ای می گوید: «من از زمانی که به یاد دارم، درگیر حرفه بازیگری ام بوده ام، از این رو زمان کافی برای نگهداری و بزرگ کردن بچه نداشتم. هر سال هم به خودم می گفتم که سال دیگر حتما بچه دار خواهم شد.. این طرز فکر ادامه داشت تا زمانی که دیگر زمان آن گذشت.»


5. کیم کاترال

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند
کیم کاترال بازیگر و صداپیشه انگلیسی-کانادایی اهل لیورپول است. او بیشتر به علت ایفای نقش سانتانا جونز در سریال کمدی-رمانتیک تلویزیونی با نام «جنسیت و شهر» مشهور است. او در مورد بچه دار شدن می گوید: «زمانی که 5 سالم بود، دوست داشتم که هزاران بچه داشته باشم اما حال می بینم که فشارهای زیادی روی من است، از این رو تصمیم گرفتم که مادر شدن را فراموش کنم. من سخت کار می کنم. به عنوان مثال تعطیلات ساعت 4:45 دقیقه بیدار می شوم و به کارهایم می رسم. با اینهمه مشغله کاری، چطور می توانم از فرد دیگری مراقبت کنم. من فکرش را هم نمی کردم که زندگی من اینگونه پیش رود، اما اتفاقی ست که افتاده و کاری از دست من بر نمی آید.»


6. جنیفر آنیستون

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند
جنیفر آنیستون هنرپیشه آمریکایی و برنده جایزه امی است. او نیز مانند بسیاری از ستاره های دیگر علاقه ای به بچه دار شدن ندارد. او اعتراف کرده: «من به تنهایی کاملم. نیازی به داشتن همسر یا فرزند ندارم. من بدنم را دوست دارم و نمی خواهم با بچه دار شدن آن را خراب کنم. و به نظر من هر انسانی این حق را دارد که در مورد زندگی خودش تصمیم بگیرد و بچه دار نشدن تصمیمی بود که من برای زندگی ام گرفته ام. ما برای کامل شدن نیاز به فرد دیگری نداریم، خودمان باید برای شادی زندگی خود تلاش کنیم.» 


7. اپرا وینفری

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند
اپرا وینفری اعتراف کرده که او برای مادر شدن ساخته نشده است. «به نظرم من مادر خوبی نخواهم بود. من خودم به فرد دیگری احتیاج دارم تا به من خوب و بد را نشان دهد، آنقوقت چطور می توانم مادر خوبی برای فرزندم باشم؟ من در مورد دیگران نمی توانم نظری بدهم اما در مورد خودم مطمئنم.» زمانی که در مصاحبه ای از او پرسیدند که آیا بچه ها را دوست داری یا نه، در جواب گفت: «من عاشق بچه ها هستم اما احساس می کنم که آنها به من تعلق ندارند.»


8. کامرون دیاز

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند
همیشه از کامرون دیاز در مورد این که آیا تشکیل خانواده دادن و بچه دار شدن را دوست دارد یا نه، سوال می کنند. او نیز در جواب می گوید: «فرزنداری سخت است. مسئولیت های زیادی به گردن ات می افتد که من از پس آنها بر نمی آیم. اگر چه نداشتن بچه زندگی را ساده تر می کند اما تصمیم این که هیچوقت بچه دار نشوی، کار ساده ای نیست. در هر صورت من به دلایلی این تصمیم را گرفتم.» 


9. وینونا رایدر

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند

وینونا رایدر بازیگر آمریکایی است که تاکنون یک بار موفق به دریافت گوی طلایی و دو بار نامزد دریافت اسکار و جایزه گرمی شده ‌است. او می گوید: «زمانی زیادی گذشت تا یاد بگیرم که حرف های مردم هیچ اهمیتی ندارد و هر کس باید طبق نظر شخصی برای زندگی خودش تصمیم بگیرد. من 42 سال سن دارم، سال گذشته نزد پدرم رفتم و به او گفتم که اگر بچه دار نشوم چه اتفاقی می افتد؟ او نیز در جواب گفت که راههای زیادی برای بچه دار شدن وجود دارد. راست می گفت.»

ستاره‌هایی که دوست ندارند مادر شوند


شخصیت های معروف جدید را با ardna.ir دنبال کنید